Częste Pytania

Czym jest andropauza?

Andropauza jest określeniem które zostało zapożyczone od słowa menopauza. Ta nazwa nie odzwierciedla tego co dzieje się w organizmie mężczyzny, ponieważ menopauza u kobiet to medyczne określenie na ostatnią miesiączkę. Co w takim razie oznacza słowo andropauza? Ostatni wzwód? Ostatni wytrysk? Andropauzą określa się więc zespół objawów niedoboru testosteronu.  Diagnozę stawia lekarz, ale pacjent wstępnie może sam stwierdzić czy posiada już objawy andropauzy. (Test andropauzy)

Amerykańskie Towarzystwo Lekarskie zaleca uzupełnianie testosteronu u mężczyzn już od 40 roku życia. Testosteron chroni mężczyznę przed miażdżycą, nadciśnieniem, cukrzycą, a nawet chorobą Alzheimera i Parkinsona. Zatem korzyści wynikające z utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu są ogromne.

Objawy andropauzy:

Niedobór testosteronu (hypogonadyzm) objawia się problemami natury seksualnej, objawami ze strony układu krążenia oraz problemami sfery psychicznej. Pomocny w diagnozie może być test andropauzy tzw. ADAM


Definicja przedwczesnego wytrysku

Jest to problem medyczny, który polega na tym, że wytrysk nasienia u mężczyzny powstaje tuż po wprowadzeniu do pochwy (do 2 minut) lub też przed wprowadzeniem członka do pochwy. Problem występuje prawie we wszystkich kontaktach seksualnych i ze wszystkimi partnerkami. Powoduje również niską samoocenę pacjenta i problemy w relacji z partnerką.


Czy seksuolog zajmuje się tylko problemami przedwczesnego wytrysku?

Problem przedwczesnego wytrysku jest problemem genetycznym. Zostało to dowiedzione w 2009 roku w trakcie badań klinicznych nad nowymi lekami. Całkowite wyleczenie przedwczesnego wytrysku nie jest możliwe. Natomiast można pomóc pacjentowi w jego poważnym problemie.

Istnieją dwa typy przedwczesnego wytrysku:

Pierwotny Istniejący od samego początku aktywności seksualnej, powoduje niską samoocenę pacjenta, oraz często problemy w relacji z partnerką. Konieczna jest bezwzględnie terapia lekowa. Stosując odpowiednie leki pacjent może mieć normalne życie seksualne.

Wtórny –  Pojawiający się u mężczyzny w różnym okresie życia, często po długim okresie normalnego współżycia. Bardzo często powstaje na podłożu zaburzeń erekcji. Wymaga bezwzględnie leczenia farmaukologicznego. Rokowanie co do wyleczenia całkowitego jest wysoce prawdopodobne.


Czy leczenie braku wzwodu sprowadza się tylko i wyłącznie do zażywania wiagry?

Na przestrzeni lat media sprowadziły zagadnienia z problemem utrzymania podniecenia podczas stosunku tylko i wyłącznie do wiagry, podczas gdy nie jest ona rozwiązaniem na wszystko. Dokładniejsza diagnoza wymaga jednak wizyty u Seksuologa, aby stwierdzić jakie podłoże ma dany problem.


Czy zaburzenia erekcji trzeba leczyć?

Tak. Jeżeli chcesz zachować młodość i witalność, zdolność do współżycia musisz uzupełniać niedobory hormonów płciowych. Nigdy nie rób tego sam na własna rękę, bo możesz sobie zrobić krzywdę! Leczenie na własną rękę specyfikami zakupionymi na czarnym rynku lub w internecie może skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Większość specyfików sprzedawana przez internet to podróbki, często pochodzące z krajów azjatyckich.

Zgłoś się do lekarza, zrób badania a specjalista seksuolog zdiagnozuje Twoje problemy i poprawi Twój stan zdrowia.