Problemy z potencją – częste pytania


Co to jest andropauza?

Do dzisiaj lekarze dyskutują, czy takie zjawisko jest obecne u mężczyzny, czy może nazwa nie jest właściwa. I tak i nie… Andropauza w swojej nazwie została zapożyczona od słowa Menopauza, które oznacza ostatnią miesiączkę u kobiety. A co miałaby znaczyć u mężczyzny? Ostatni stosunek?, ostatni wytrysk? Jednak wielu autorów zgadza się, że u starzejącego się mężczyzny występuje zespół niedoborów hormonów różnego rodzaju, w tym m. In. Hormonów płciowych, głównie testosteronu. Niedobór testosteronu jest odpowiedzialny za większość problemów zdrowotnych mężczyzny w tym okresie życia. Jeśli chcesz sprawdzić czy masz andropauzę, zrób sobie test: (kliknij poniżej)TEST SAMOOCENY

Czy zaburzenia erekcji trzeba leczyć?

TAK, jeżeli chcesz zachować młodość i witalność, zdolność do współżycia musisz uzupełniać niedobory hormonów płciowych. Nigdy nie rób tego sam na własna rękę, bo możesz sobie zrobić krzywdę!. Zgłoś się do lekarza, zrób badania a specjalista seksuolog je zdiagnozuje Twoje problemy i poprawi Twój stan zdrowia.


dwoje całujących się ludzi

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?

Stanowią bardzo poważny problem w relacjach partnerskich, są przyczyną rozpadu wielu związków. Problem dotyczy nie tylko mężczyzn starszych. W gabinetach seksuologicznych młodzi mężczyźni stanowią duży odsetek. Większość zaburzeń erekcji wynika z ogólnego stanu zdrowia i jest naturalnym stanem stosownym do wieku. Palenie papierosów, picie alkoholu, nieprzespane noce, niewłaściwe odżywianie skutkuje pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia. Problem zaburzeń erekcji wynika z niewłaściwego ukrwienia ciał jamistych prącia. Zmiany miażdżycowe w naczyniach krwionośnych dają o sobie znać w pierwszej kolejności właśnie w narządach płciowych. Zupełnie odrębnym problemem są zaburzenia erekcji na tle psychogennym, dotyczą głównie młodych mężczyzn. Stres i emocje głównie młodych mężczyzn związane z nową partnerka, leki przed utratą erekcji powodują, że zastawki żylne w naczyniach krwionośnych nie są w stanie utrzymać erekcji. Okazuje się w praktyce, że problem natury organicznej (zdrowotny) jest w stałej zależności z psychiką i odwrotnie problemy psychiczne generują zaburzenia erekcji. Problem organiczny musi być skonsultowany z lekarzem seksuologiem. Należy wykonać niezbędne badania, ustalić które z leków przyjmowanych przez pacjenta mogą mu szkodzić. Należy tez ustalić jak głęboko problem tkwi w psychice i ewentualnie skonsultować się z psychologiem, który specjalizuje się w seksuologii i praktykuje psychoterapię w zakresie seksuologii. Sprawdź kwalifikacje swojego lekarza i swojego psychologa. Lekarz musi być specjalistą seksuologiem. Możesz skonsultować swój problem ze specjalistą urologiem, chirurgiem, internistą czy tez z lekarzem rodzinnym. Fachowej pomocy możesz oczekiwać u lekarza specjalisty seksuologa. Podobnie jest z psychologiem. Najlepiej zapytaj o to swojego lekarza seksuologa. Większość lekarzy seksuologów współpracuje z psychologiem który uzyskał specjalizację z seksuologii klinicznej i zajmuje się psychoterapią.


Leczenie przedwczesnego wytrysku

Wg definicji pacjent u którego 75% (lub więcej) stosunków jest krótszych niż 2 min (wg definicji amerykańskiej – krótszych niż 1 min.) ma problem wytrysku przedwczesnego. Definicja mówi również o tym, że problem musi trwać co najmniej 6 miesięcy, powodować problemy w relacjach z partnerką i wywoływać frustrację (stany obniżonego nastroju). Problem dotyczy wszystkich parterek naszego pacjenta. Istnieje jednak podział na wytrysk przedwczesny pierwotny i wytrysk przedwczesny wtórny. Pierwotny istnieje od samego początku aktywności seksualnej pacjenta, drugi z kolei czyli wtórny pojawia się po okresie udanego pożycia, nagle w różnych okresach życia i bywa problemem odwracalnym. Pierwotny wytrysk przedwczesny jest problemem uwarunkowanym genetycznie, który będzie towarzyszył pacjentowi przez całe życie. Nie znaczy to, że pacjent ma mieć nieudane Zycie seksualne. Współczesna seksuologia kliniczna dysponuje lekami które pozwolą pacjentowi prowadzić normalne współżycie. Wymaga to jednak konsultacji z lekarzem seksuologiem i dobór odpowiedniego leku (zakupionego w aptece) w zależności od indywidualnego przypadku, stanu zdrowia pacjenta, wrażliwości na leki itp. Wizyta u lekarza seksuologa staje się niezbędna.